השקעות
אלטרנטיביות

מהי השקעה אלטרנטיבית?

השקעה אלטרנטיבית כשמה כן היא – אלטרנטיבה להשקעה בשוק ההון.

השקעה אלטרנטיבית שכולנו מכירים היא נדל”ן, דירה או נכס להשקעה. על פי רוב אנשים שקונים בית להשקעה עושים זאת במקום קניית מניות או אגרות חוב. אך למעשה, עולם ההשקעות האלטרנטיביות הוא הרבה יותר מנדל”ן וכולל מגוון רחב מאוד של מוצרים כמו: קרנות P2P, קרנות חוב, קרנות גידור, קרנות אקוויטי, קרנות תשתית, קרנות ריט ועוד.

העיסוק בהשקעות אלו מצריך התמחות, שכן יש הבדלים עצומים בין השקעות בשוק ההון להשקעות אלו. חשוב מאוד לפעול מול אנשי מקצוע שמכירים את עולם התוכן הזה, בעלי ניסיון, ושמכירים היטב את הגופים והמוצרים השונים .

מי יכול להשקיע במוצרים אלטרנטיביים?

עולם ההשקעות האלטרנטיביות נחלק לשני סוגים. סוג אחד שפונה לציבור הרחב ושכל אחד יכול להשקיע בו, לדוגמה קרנות מתושקפות, שהן קרנות שעברו תשקיף של הרשות לניירות ערך, או למשל קרנות P2P ישראליות. הסוג השני פונה למשקיעים כשירים בלבד, משקיעים אלו הם משקיעים עם הון פיננסי שעומד בקריטריונים שהוגדרו על ידי הרשות לניירות ערך.

איך משתלבות השקעות אלטרנטיביות בסך ההשקעות שלכם?

השקעות אלטרנטיבות הן השקעות שמשתלבות בתוך התיק הכולל. כדי להמליץ על שיעור אחוז ההשקעות האלטרנטיביות בתיק, עלינו להכיר את הצרכים, את המטרות, ואת אופק ההשקעה של הלקוח.

ייתכן שבתקופות מסוימות נמליץ על כ-100 אחוז מההשקעה שתהיה בתחום האלטרנטיבי, וייתכן גם שנמליץ על חלוקת כספים, כך ששוק ההון יקבל נתח מסוים של השקעה וההשקעות האלטרנטיביות תקבלנה נתח אחר. הפיזור הוא תמיד נכון וטוב כשמנהלים תיק השקעות.

השקעה אלטרנטיבית סולידית ומומלצת היא למשל קרן טריא בישראל.

קרן טריא היא קרן שעוסקת בהלוואות חברתיות. הלוואות חברתיות הן מוצר ותיק בעולם, תחילת הפעילות בהן הייתה בראשית שנות האלפיים. המוצרים האלה בעגה המקצועית נקראים “תחליפי פיקדון” מכיוון שהם בטוחים מאוד בתוצאות שלהם. פיזור ההשקעה הוא גבוה וגם בשנים הפחות טובות של עולם המניות, בהן העולם הריאלי חווה ירידות משמעותיות, כמו בשנת 2008 למשל, מוצרים אלה עדיין השיגו תשואה חיובית ללקוחות שלהם.

בעולם של לקוחות שרוצים השקעה סולידית ונזילה המוצר הזה הוא מוצר מצוין ואנחנו ממליצים עליו בחום.

הידעתם? ניתן לרכוש השקעות אלטרנטיביות דרך קופות הגמל שלכם

יש דרכים רבות לשלב השקעות אלטרנטיביות בתוך תיק הנכסים שלנו. רבים לא יודעים זאת – דרך אחת להשתלב בתחום ההשקעות האלטרנטיביות היא להשתמש בקופת הגמל או קרן ההשתלמות שלנו.

היתרון הגדול, כאשר אנחנו רוכשים השקעה אלטרנטיבית דרך קופת גמל או קרן השתלמות, הוא שלא משלמים מס על הרווחים היות ומוצרים אלה פטורים ממס רווח הוני. כיום אפשר להשקיע בהשקעה האלטרנטיבית כמעט בכל סכום.

אנחנו ב-WISER מקפידים להתאים את ההשקעה ללקוח לפי מטרותיו, אופק ההשקעה שלו ורמת הסיכון של אותו מוצר אלטרנטיבי. לכל לקוח שמעוניין להצטרף להשקעה אלטרנטיבית, אנו ממליצים בחום קודם כול להיפגש עם חברה או אדם שמומחה בתחום, היודע להציע מגוון רחב מאוד של השקעות, להתאים את פרופיל הסיכון של הלקוח למוצר הספציפי, והחשוב ביותר יודע ללוות אותו לאורך השנים. בתחום הניהול הפיננסי אין פה שגר ושכח. ייתכן שהיום יש השקעה שמתאימה לנו ובעוד שנה היא פחות תתאים. לכן, צריך להיפגש עם מישהו שחי את השוק הזה כל היום וכל יום מחדש.

סגירת תפריט

תודה על פנייתך!
אחד מנציגנו ייצור איתך קשר בהקדם.

תמיד ניתן לשפר את מצבכם הפיננסי.

תשאירו פרטים ונשמח להפגש.