תכנון פיננסי

מהו תכנון פיננסי?

תכנון פיננסי הוא תהליך מסודר שממפה את הצרכים והמטרות של הלקוח ובונה לו "מפת חיים פיננסית". המפה הפיננסית מביאה בחשבון את המקורות, את הצרכים, את אופק ההשקעה, ואת העדפות הסיכון של הלקוח, ובאופן זה מבטיחה את עתידו הכלכלי, הן בטווח הקרוב והן בטווח הרחוק.

חלק מהנתונים שמובאים בחשבון הם כספים צבורים. קיימים סוגים שונים של כספים צבורים, כגון קופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה. ייתכן שקיימים גם תיק ניירות ערך בבנק, או תיק שמלווה בשכבת השקעות כזו או אחרת. כל הנתונים הללו מהווים חלק מהמרכיבים של "מפת החיים הפיננסית".

תמיד ניתן לשפר את מצבכם הפיננסי. תשאירו פרטים ונשמח להפגש.

איך לבנות את העתיד הכלכלי לפי היעדים האישיים שלך?

התכנון הפיננסי מתייחס לתמונה הכוללת, כלומר למכלול הנכסים של הלקוח ולהקצאה נכונה של הנכסים, כך שישרתו את האינטרסים של הלקוח לאורך זמן.

לכל לקוח יש יעדים כלכליים אישיים. בתהליך העבודה של WISER עם הלקוח אנחנו עורכים תחקיר, כדי להבין את צרכיו ורצונותיו של הלקוח. המידע הזה מאפשר לנו לבנות עבורו תכנון כלכלי, התואם את האינטרסים שלו.

תכנון פיננסי עוסק בעצם בתכנון לאורך כל החיים. יש מטרות שהן קצרות טווח, יש מטרות בינוניות ויש מטרות ארוכות טווח. מטרה ארוכת טווח יכולה להיות; מה יהיה הסכום העומד לרשותי בגיל פרישה. הרי כולנו נגיע לשם או הגענו, וכולנו רוצים לדעת איך נחיה בפרק השלישי של חיינו, שלב הפרישה מחיי עבודה.

לצד זה יש לנו הרבה מאוד מטרות ביניים. למשל לעזור לילדים לרכוש השכלה גבוהה, דירה או אפילו לעזור במימון טיול גדול בעולם. חשוב לתכנן מאילו מקורות נביא את הכספים האלה למימון המטרות הללו. כדאי להחליט כמה שיותר מוקדם בחיים, איך נכון להשקיע את הכספים עד אותו יום שבו נזדקק להם.

בנייה נכונה של תיק לקוח משלבת את אופק ההשקעה, ובמקביל גם את רמת הסיכון התואמת לאופק זה.

מיהו המתכנן הפיננסי?

מתכנן פיננסי הוא קודם כול איש מקצוע שמחזיק ברישיון בינלאומי. כל מתכנן שמגדיר את עצמו כמתכנן פיננסי חייב לעמוד בסטנדרטים של איגוד המתכננים הפיננסים הבינלאומי, וחייב להחזיק ברישיון של תכנון פיננסי.

מתכנן פיננסי הוא אינטגרטור. בעצם איש אמון שנמצא בשירות הלקוח במשרת אמון. מתכנן פיננסי אמור לשמור על המטרות הכלכליות שלך בהיבט של התא המשפחתי, או של החברה שהוא מייצג. תפקידו ללוות את הלקוח במגוון רחב מאוד של תחומים, ובכלל זה תחומים שקשורים להשקעות, לביטוחים, להעברה בין דורית ולתכנוני מס. יש פה ראייה הוליסטית של כל המערכת.​

מי צריך תכנון פיננסי?

תכנון פיננסי הוא תהליך שמתאים למשפחות ו/או חברות שיש להן מטרות כלכליות, ורוצות להגשים את המטרות הכלכליות הללו. למעשה משפחות או חברות שרוצות ליצור דפוס פעולה ברור מאוד שיקדם את המטרות האלה לאורך השנים.

ישנן מטרות קצרות טווח, למשל שיפור מיידי של נזילות הכסף, עלויות נלוות וכו’. ישנן מטרות לטווח בינוני, למשל ל-10-5 שנים קדימה. ישנן מטרות לטווח ארוך, למשל תכנון גיל פרישה או עזרה לילדים או לנכדים .מי שלא מתכנן לא מגיע לתוצאות, ואילו התכנון הפיננסי בדיוק נותן את המענה לצורך הזה.

האם תמיד אפשר לשפר את המצב הכלכלי?

כן! בכל הפעמים שאנחנו פוגשים משפחה תמיד אפשר לשפר את מצבה הכלכלי. זה יכול להיות בנושא של:

  • התייעלות כלכלית ברמה של הוצאות מול ההכנסות.
  • חיסכון בעלויות ניהול.
  • הקצאה שונה של הנכסים כך שהם מותאמים יותר ללקוח.

לאורך התהליך אנחנו יכולים לשפר את מצבה הכלכלי של המשפחה, ולעזור לה להגשים בסופו של דבר את חלומותיה הכלכליים.

סגירת תפריט

תודה על פנייתך!
אחד מנציגנו ייצור איתך קשר בהקדם.

תמיד ניתן לשפר את מצבכם הפיננסי.

תשאירו פרטים ונשמח להפגש.